Останні новини

​15 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ ГРУДЕЙ

У 1993 р. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила жовтень місяцем боротьби проти раку молочної залози. Цей день хочемо звернути увагу жінок на серйозність і масштабність цього захворювання. Жінки в України - відважні, невтомні й турботливі, на жаль, часто забувають про необхідність турбуватись про себе поміж нагальних проблем довкола, та нехтують тривожними сигналами щодо власного здоров’я.

У Біржі Благодійності «ДоброДій» ми щодня комунікуємо з матерями, котрі покладають всі сили на те, аби полегшити життя своїм дітям з важкими діагнозами. Але ж «правило кисневої маски» ніхто не скасовував: опікуватись власним життям першочергово необхідно! Тому ми повсякчас наголошуємо на тому, що рання діагностика і регулярні медичні огляди можуть врятувати від незворотних наслідків.

За даними МОЗ України, смертність жінок від злоякісних новоутворень раку молочної залози посідає перше місце. У 2020 році в Україні зареєстровано 12 824 випадків раку молочної залози, а 4 998 людей померли внаслідок цього захворювання. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Важливо пам’ятати і розуміти, що рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95%, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50%. Регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування. Особливо лікарі радять приділити час та увагу діагностиці жінкам з групи ризику. А це доволі великий перелік впливових факторів:

  • хворіли найближчі родичі (мама, тато, бабуся, дідусь, тітка);
  • вік старше 40 років;
  • ранній початок менструацій (у віці до 12 років);
  • пізня менопауза (після 55 років);
  • безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії в менопаузі;
  • цукровий діабет;
  • надмірна вага та ожиріння;
  • куріння;
  • зловживання алкоголем;
  • гіпертонічна хвороба;
  • перенесений раніше рак грудей або рак яєчника;
  • вплив джерел радіації.

Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя, а також вчасно і не рідше одного разу на 2 роки проходити огляд мамолога та робити мамографічні обстеження. Найкраще, що ви можете зробити для себе у такі важкі часи, як зараз - це попіклуватись про своє здоров’я!

Отримати БЕЗКОШТОВНУ консультацію мамолога, за потреби УЗД та мамографії, ви можете у будь-якому медзакладі, який має відповідне обладнання і договір з НСЗУ. Ваше місце реєстрації чи фактичного проживання не має значення, послуги за направленням будуть надані безоплатно у будь-якому з таких закладів. Перелік медзакладів у вашому місті та регіоні - за посиланням: https://248.dp.ua/news/1475.

ЧЕРВЕНЬ 2025: МІСЯЦЬ ВАЖЛИВОЇ ДОПОМОГИ ТА ЗНАКОВИХ ПЕРЕМОЖНИХ КРОКІВ

Протягом цього червня кожен крок нашої команди та кожен благодійний внесок від небайдужих людей, стали частиною великих змін. Як завжди,...

ДОБРО НІКОЛИ НЕ БУВАЄ ЗАЙВИМ! ВДВІЧІ БІЛЬШЕ ДОПОМОГИ ВІД «АНОНІМНИХ ДОБРОДІЇВ»

Завдяки подвоєним внескам, допомогу отримали 38 підопічних Біржі Благодійності «ДоброДій». Серед іншого, ця допомога дозволила завершити збори коштів для 17...

BMW X5 ДЛЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ: ЯК ДОПОМОГА ВІД «ДОБРОДІЙ» ПРАЦЮЄ НА УКРАЇНСЬКУ ПЕРЕМОГУ

​Біржа Благодійності «ДоброДій» продовжує підтримувати Сили оборони України, навіть попри зменшення обсягів допомоги в цьому напрямку. Ми знаємо: кожна передана...

У вас є проект?

НАПИШІТЬ НАМ