Останні новини

13 СІЧНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДЕПРЕСІЄЮ.

Згідно найсвіжіших даних рейтингу, який нещодавно опублікував портал Country Cassette, частка населення України, яке страждає на депресію, становить 6,3 відсотка. Україна стала країною, населення якої найбільше в світі страждає на депресію, «обігнавши» у цьому антизмаганні США та Австралію.

Дійсно, повномасштабна війна беззаперечно і незворотно змінила життя українців назавжди. Стани постійного стресу, тривоги та невизначеності стали буденністю для багатьох з нас. З практичного досвіду роботи Біржі Благодійності «ДоброДій», ми знаємо, що особливо сильно це відчувають батьки важкохворих дітей.

Депресивні розлади у батьків важкохворих дітей — це реальність, яку ми не можемо ігнорувати. Коли кожен день наповнений боротьбою за здоров'я та життя дитини, легко втратити віру та сили. Депресивні стани виснажують і часто ускладнюють прийняття важливих рішень.

Попри активну роботу багатьох ентузіастів у просвітництві, конкретні кейси депресивних розладів досі стигматизуються у суспільстві. За цим криється небажання визнати це серйозною проблемою, а людей у депресивних станах - такими, хто потребують допомоги. В той же час, алгоритми допомоги і самодопомоги існують:

Визнання проблеми. Депресія — це не слабкість, а стан, який потребує уваги. Не соромтеся говорити про свої емоції.
Психологічна підтримка. Звернення до психолога чи психотерапевта може стати першим кроком до відновлення.
Підтримка близьких. Розмови, співчуття та допомога від родини чи друзів мають величезне значення.
Ресурси для полегшення. Відпочинок, фізична активність та навіть хвилинка спокою можуть змінити ваше самопочуття.
Допомога організацій. Не бійтеся звертатися за допомогою.

Важливу допоміжну функцію, особливо на початкових етапах перших проявів депресивних станів та у періоди загострень, виконують безкоштовні гарячі лінії психологічної допомоги. Ми зібрали актуальні посилання та номери телефонів гарячих ліній з підтримки та допомоги:

  • Лінія кризової допомоги Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102
    https://help.npa-ua.org/
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
    https://2345.in.ua/
  • Лінія з запобігання самогубства та підтримки психічного здоровʼя: 7333
    https://lifelineukraine.com/

Дбайте про своє ментальне здоров’я! Підтримуйте інших та ставтеся з розумінням до людей у депресивних станах! Не соромтеся звертатися по кваліфіковану психологічну допомогу!

У ДНІПРІ СТАРТУЄ ПРОЄКТ «ПРЕДСТАВНИК ПАЦІЄНТА»! «ДОБРОДІЙ» ДОПОМАГАЄ МЕШКАНЦЯМ РЕГІОНУ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ ПРО ЇХНІ ПРАВА У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Мета проєкту – підвищити обізнаність громадян про їхні права у сфері охорони здоров’я, сприяти покращенню якості медичних послуг та зробити...

СІЧЕНЬ 2025: БЕЗПЕРЕРВНЕ КОЛО ДОБРИХ СПРАВ

Ми підтримувати дітей та підлітків з важкими діагнозами, патологіями, наслідками хвороб і травм, та вже традиційно - медичні установи. Завдяки...

4 ЛЮТОГО – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

Рак не питає, коли тобі зручно. Онкологічні захворювання приходять раптово, змінюють життя та кидають виклик не лише хворому, а й...

У вас є проект?

НАПИШІТЬ НАМ