Останні новини

ДЕНЬ ОЧИЩЕННЯ АПТЕЧКИ

Як давно ви переглядали вміст вашої домашньої аптечки? З 2019 року і дотепер у цивілізованому світі продовжує поширюватись традиція Дня Очищення Аптечки, що відзначається кожну третю п’ятницю квітня. Ця нова корисна традиція - один день в році, коли усім рекомендується переглянути вміст аптечок та позбутися від старих і непотрібних ліків - розпочалась у США із соціальної ініціативи компанії DisposeRx, яка виробляє препарати для утилізації лікарських засобів.

В Україні така традиція не поширена та не систематизована, хоча її практична та екологічна користь очевидна. Прострочені ліки та їхнє хаотичне зберігання можуть стати проблемою не лише для навколишнього середовища, але й реальною загрозою здоров’ю вашої родини. Впорядкування вмісту домашніх аптечок можуть запобігти нещасним випадкам, пов’язаним з випадковим прийомом ліків, отруєнням або передозуванням.

Самовільний прийом лікарських препаратів, вітамінів або БАДів не за призначенням та у випадкових дозах дітьми стає все частішою причиною звернень до медзакладів та госпіталізації. До серйозних наслідків для ваших дітей може призвести їхня природна цікавість до ліків, які приймають батьки та старші родичі, яскраві пакування, що приваблюють увагу, та банальна батьківська необережність.

Ми зібрали кілька практичних порад, які можуть стати в нагоді усім батькам:

  1. Зберігайте ліки та вашу особисту домашню аптечку в недоступному для дітей місці. Воно має бути: якнайдалі, якнайвище, не в полі зору дитини, в ідеалі – під замком. Тримайте ліки у холодильнику, тільки якщо це вимагається інструкцією.
  2. Не вживайте перед дитиною ліки, дієтичні добавки або вітаміни. У дітей є особливість копіювати поведінку дорослих.
  3. Коли дитина хворіє і їй призначені ліки – не називайте таблетки цукерками, сиропи соками та іншими «смачними» словами. Оскільки після одужання у дитини може з’явитися бажання спробувати їх ще.
  4. Не дозволяйте гратися баночками, блістерами, упаковками, яскравими ампулами тощо – дитина може відкрити і ковтнути лікарський препарат. Прийом ліків старшими дітьми має відбуватися під пильним наглядом дорослих.
  5. Розмовляйте з дітьми і пояснюйте їм про користь і небезпеку ліків. Наприклад, малюку у формі казки розповісти про ймовірність хвороби та її наслідків після вживання ліків. Дитині молодшого віку можна пояснити, чому тато чи бабуся приймають ліки на постійній основі, а їй не варто. Підлітку – про недобросовісність реклами і небезпеку маніпуляцій та челенджів у соцмережах.
Весна - ідеальний час для того, аби навести лад у ваших організмах, домівках і особистих аптечках. Порадьтесь з вашим лікарем, якщо ви не впевнені, чи варто позбутися якогось лікарського препарату. Уникайте самолікування та бережіть себе і своїх рідних!

ДОБРО НІКОЛИ НЕ БУВАЄ ЗАЙВИМ! ВДВІЧІ БІЛЬШЕ ДОПОМОГИ ВІД «АНОНІМНИХ ДОБРОДІЇВ»

Завдяки подвоєним внескам, допомогу отримали 38 підопічних Біржі Благодійності «ДоброДій». Серед іншого, ця допомога дозволила завершити збори коштів для 17...

BMW X5 ДЛЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ: ЯК ДОПОМОГА ВІД «ДОБРОДІЙ» ПРАЦЮЄ НА УКРАЇНСЬКУ ПЕРЕМОГУ

​Біржа Благодійності «ДоброДій» продовжує підтримувати Сили оборони України, навіть попри зменшення обсягів допомоги в цьому напрямку. Ми знаємо: кожна передана...

ПЛАТОН КОНОНЕНКО ПРОЙШОВ ЖИТТЄВО ВАЖЛИВЕ ОБСТЕЖЕННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЕПІЛЕПСІЇ

23 червня Платон пройшов перше із запланованих на цей рік обстежень. Завдяки вам родина отримала змогу не відкладати важливе рішення,...

У вас є проект?

НАПИШІТЬ НАМ