МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ПРАКТИЧНА НАУКА, ЩО ДАЄ ПРОГРЕС МЕДИЦИНІ
20 травня у світі відзначають День клінічних досліджень. Ця визначна дата бере свій початок з 1747 року, коли шотландський морський лікар Джеймс Лінд зробив видатне відкриття та вилікував команду з 12 моряків від цинги. Для сучасної медицини клінічні дослідження - це головний двигун розвитку і прогресу, рушійна сила нових знань і медичних досягнень, промінь надії для мільйонів пацієнтів.
Дійсно, без результативних досліджень людство досі б не мало ефективного лікування від поліомієліту, віспи, прокази та інших загрозливих хвороб. Тим часом, ще багато пацієнтів з різними захворюваннями чекають на інноваційні методи лікування. До 2022 року в Україні ключовими медичними напрямками клінічних досліджень були онкологія, психіатрія, неврологія, гастроентерологія, ревматологія та пульмонологія.
Новітня історія знає приклад, коли завдяки дослідженням у рекордні терміни було розроблено і застосовано мільйони доз рятувальних вакцин для боротьби з пандемією COVID-19. Втім, клінічні дослідження - це не лише вакцини та препарати. Це також розробка нових методів діагностики, інновації у фізіотерапії, вивчення впливу спеціальних дієт, підтримуючих та профілактичних видів терапій.
Чимало юних підопічних Біржі Благодійності “ДоброДій” чекають на нові відкриття та певні прориви у медицині та фармакології. В той же час, є діти та підлітки, котрим через особливості діагнозів призначений постійний прийом підтримуючих препаратів та спеціального ентерального харчування. Наразі - це єдиний шанс для них підтримувати стан здоров’я. Серед них:
- 2-річній Марії Масич з атрезією стравоходу потрібні підтримуючі медикаменти та спеціальне харчування: https://248.dp.ua/projects/1716
- 13-річному Назару Височенко з ДЦП, епілепсією та затрикою розвитку потребує спеціального харчування: https://248.dp.ua/projects/1648
- 3-річному Тимофію Ткачуку з важкими руховими порушеннями необхідне ентеральне харчування: https://248.dp.ua/projects/1725
У Міжнародний День клінічних випробувань ми дякуємо всім учасникам досліджень, фахівцям та пацієнтам, котрі долучаються до історичних досягнень в галузі охорони здоров’я та порятунку життів, а також запрошуємо підтримати тих, хто чекає та сподівається на одужання та відновлення!
ІНФОРМАЦІЯ, НА ЯКУ ВСІ ЧЕКАЛИ: ЧЕРГА НА РЕАБІЛІТАЦІЇ
РЕАБІЛІТАЦІЯ — ЦЕ НЕ ПЛАН "Б". ЦЕ ЄДИНИЙ ШАНС.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕЛАНОМИ: ФАКТИ І ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРО СВІТЛО, ЯКЕ МОЖЕ ОБПІКАТИ
У вас є проект?
НАПИШІТЬ НАМ