26 БЕРЕЗНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЕПІЛЕПСІЄЮ. ЯК НЕ НАШКОДИТИ? ТОП-12 МІФІВ ПРО ЦЕЙ РОЗЛАД
Щорічно 26 березня у багатьох країнах світу проводиться так званий «Фіолетовий день» — міжнародний захід, спрямований на підвищення обізнаності про епілепсію.
Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються.
На сьогодні близько 50 мільйонів осіб на планеті страждає на цю хворобу. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією. На жаль, у ХХІ столітті досі дуже розповсюджені багато хибних уявлень про цей розлад, тому ініціативи з поширення достовірної інформації про епілепсію надзвичайно актуальні. Ми зібрали найпоширеніші міфи про епілепсію та їхні короткі спростування.
- Під час судом людина з епілепсією може проковтнути язик.
Це ствердження в цілому є абсурдним і може звучати тільки від людини, котра зовсім не знайому з людською анатомією. Проковтнути язик фізично неможливо. - Треба покласти щось до рота людині, котра переживає епілептичний напад.
Цього не треба робити ні в якому разі! Ви не допоможете, а тільки зашкодите - таким чином можна легко вибити зуби чи навіть зламати людині щелепу. Правильна перша допомога проста: обережно перекладіть людину на бік і покладіть щось м'яке під голову, щоб захистити її від травмування. - Слід стримувати людину із судомами.
Не варто намагатись зафіксувати людину з нападом! Судоми все одно будуть продовжуватися, і ви не зможете зупинити їх. - Епілепсія заразна.
Один з найпоширеніших фейків про цей розлад. Ви не можете підхопити епілепсію від іншої людини. - Тільки діти хворіють на епілепсію.
Епілепсія може виникати у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як у дітей віком 10 і менше років. Судоми у людей похилого віку часто є наслідком інших проблем зі здоров'ям, таких як інсульт чи серцево-судинні захворювання. - Люди з епілепсією є інвалідами і не можуть працювати.
Люди з цим станом мають той самий діапазон здібностей та інтелекту, що й інші. Деякі мають сильні судоми та не можуть працювати, інші ж є успішними та продуктивними на своєму робочому місці. - Люди з епілепсією не мають займати відповідальні посади, пов’язані зі стресом.
Люди з судомами працюють у всіх сферах та на всіх рівнях бізнесу, державних посадах, мають творчі професії. Ми не завжди знаємо про них, тому що багато людей не говорять про епілепсію, побоюючись сторонньої думки. - За допомогою сучасних ліків епілепсія є вирішеною проблемою.
Насправді епілепсія є хронічною медичною проблемою, яку багато людей успішно лікують. Але на жаль, лікування не працює для всіх, існує критична потреба в додаткових дослідженнях. - Судоми завжди потребують екстреної медичної допомоги і ви завжди маєте викликати швидку.
Насправді, судомні напади найчастіше не є невідкладними медичними станами, а швидка допомога не завжди потрібна. Ви повинні викликати швидку якщо:
- приступ триває п'ять хвилин або довше;
- приступи повторюються один за одним без того, щоб людина відновлювала свідомість між ними;
- це перший напад судом;
- людина травмувалася під час судом (наприклад, падіння);
- судоми відбуваються у воді;
- це вагітна жінка або людина, що страждає на діабет. - Ви не можете померти від епілепсії.
Епілепсія все ще може бути дуже серйозним станом і спричинити смерть. За оцінками експертів, тривалі судоми є причиною багатьох смертей в Україні кожного року. - Ви не можете передбачити, що може зробити людина під час судом.
Судоми зазвичай приймають характерну форму і людина буде робити дуже схожі речі під час кожного епізоду. Поведінка такої людини може бути неприйнятною у деяких випадках, але навряд чи це може завдати комусь шкоди. - Люди з епілепсією є фізично обмеженими.
У більшості випадків епілепсія не є перешкодою для фізичних активностей, хоча деякі люди більш серйозно страждають і їх можливості можуть бути фізично обмежені.
МАГІЯ ДОПОМОГИ: 7 ПІДОПІЧНИХ БІРЖІ БЛАГОДІЙНОСТІ «ДОБРОДІЙ» СТАЛИ НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ТА ДИТИНСТВА БЕЗ БОЛЮ!
20 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ
У вас є проект?
НАПИШІТЬ НАМ