Останні новини

26 БЕРЕЗНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЕПІЛЕПСІЄЮ. ЯК НЕ НАШКОДИТИ? ТОП-12 МІФІВ ПРО ЦЕЙ РОЗЛАД

Щорічно 26 березня у багатьох країнах світу проводиться так званий «Фіолетовий день» — міжнародний захід, спрямований на підвищення обізнаності про епілепсію.

Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються.

На сьогодні близько 50 мільйонів осіб на планеті страждає на цю хворобу. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією. На жаль, у ХХІ столітті досі дуже розповсюджені багато хибних уявлень про цей розлад, тому ініціативи з поширення достовірної інформації про епілепсію надзвичайно актуальні. Ми зібрали найпоширеніші міфи про епілепсію та їхні короткі спростування.

  1. Під час судом людина з епілепсією може проковтнути язик.
    Це ствердження в цілому є абсурдним і може звучати тільки від людини, котра зовсім не знайому з людською анатомією. Проковтнути язик фізично неможливо.
  2. Треба покласти щось до рота людині, котра переживає епілептичний напад.
    Цього не треба робити ні в якому разі! Ви не допоможете, а тільки зашкодите - таким чином можна легко вибити зуби чи навіть зламати людині щелепу. Правильна перша допомога проста: обережно перекладіть людину на бік і покладіть щось м'яке під голову, щоб захистити її від травмування.
  3. Слід стримувати людину із судомами.
    Не варто намагатись зафіксувати людину з нападом! Судоми все одно будуть продовжуватися, і ви не зможете зупинити їх.
  4. Епілепсія заразна.
    Один з найпоширеніших фейків про цей розлад. Ви не можете підхопити епілепсію від іншої людини.
  5. Тільки діти хворіють на епілепсію.
    Епілепсія може виникати у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як у дітей віком 10 і менше років. Судоми у людей похилого віку часто є наслідком інших проблем зі здоров'ям, таких як інсульт чи серцево-судинні захворювання.
  6. Люди з епілепсією є інвалідами і не можуть працювати.
    Люди з цим станом мають той самий діапазон здібностей та інтелекту, що й інші. Деякі мають сильні судоми та не можуть працювати, інші ж є успішними та продуктивними на своєму робочому місці.
  7. Люди з епілепсією не мають займати відповідальні посади, пов’язані зі стресом.
    Люди з судомами працюють у всіх сферах та на всіх рівнях бізнесу, державних посадах, мають творчі професії. Ми не завжди знаємо про них, тому що багато людей не говорять про епілепсію, побоюючись сторонньої думки.
  8. За допомогою сучасних ліків епілепсія є вирішеною проблемою.
    Насправді епілепсія є хронічною медичною проблемою, яку багато людей успішно лікують. Але на жаль, лікування не працює для всіх, існує критична потреба в додаткових дослідженнях.
  9. Судоми завжди потребують екстреної медичної допомоги і ви завжди маєте викликати швидку.
    Насправді, судомні напади найчастіше не є невідкладними медичними станами, а швидка допомога не завжди потрібна. Ви повинні викликати швидку якщо:
    - приступ триває п'ять хвилин або довше;
    - приступи повторюються один за одним без того, щоб людина відновлювала свідомість між ними;
    - це перший напад судом;
    - людина травмувалася під час судом (наприклад, падіння);
    - судоми відбуваються у воді;
    - це вагітна жінка або людина, що страждає на діабет.
  10. Ви не можете померти від епілепсії.
    Епілепсія все ще може бути дуже серйозним станом і спричинити смерть. За оцінками експертів, тривалі судоми є причиною багатьох смертей в Україні кожного року.
  11. Ви не можете передбачити, що може зробити людина під час судом.
    Судоми зазвичай приймають характерну форму і людина буде робити дуже схожі речі під час кожного епізоду. Поведінка такої людини може бути неприйнятною у деяких випадках, але навряд чи це може завдати комусь шкоди.
  12. Люди з епілепсією є фізично обмеженими.
    У більшості випадків епілепсія не є перешкодою для фізичних активностей, хоча деякі люди більш серйозно страждають і їх можливості можуть бути фізично обмежені.
Як бачите, більшість стереотипних уявлень про епілепсію та людей, котрі мають цей статус, є хибним, упередженими та недостовірними. Поширення актуальної правдивої та медично обґрунтованої інформації про епілепсію - надзвичайно корисна ініціатива. Ці прості знання можуть стати в нагоді будь-де і будь-коли, а можливо і врятувати чиєсь життя. Будьте уважні до своїх співгромадян та оточуючих!

Юлю Бурдилєнко нарешті прооперували!

11-річна Юля має важку форму сколіозу, котрий протягом останнього часу, на жаль, значно прогресував.

Підопічні Біржі тим часом продовжують старанно здобувають нові навички на планових курсах реабілітації

Просто зараз у реабілітаційних центрах перебувають:

Ділимось добрими новинами про Вадима Яценка!

11-річний підопічний Біржі Благодійності «ДоброДій» отримав довгоочікуваний ортез!

У вас є проект?

НАПИШІТЬ НАМ