На жаль, так само як і багато інших особливостей людини, примітивні та викривлені знання про аутизм досі є причиною міфів та упереджень.
2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про аутизм. На жаль, так само як і багато інших особливостей людини, примітивні та викривлені знання про аутизм досі є причиною міфів та упереджень.
Кожному варто дізнатися про нього більше, адже аутизм є явищем, яке потребує уваги, якщо ви є частиною активного суспільства. Адже, за даними ВООЗ, з аутизмом народжується кожна сота дитина в світі.
Аутизм — це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і може спричинити значні соціальні, комунікаційні та поведінкові складнощі.
Цей стан може проявлятися по-різному і може мати як легку, так і дуже важку форму. Саме тому правильним терміном для визначення аутизму є розлад аутистичного спектра (РАС).
Серед різноманітних симптомів характерних станів — обмежена, “ритуальна” або компульсивна поведінка, прояви агресії та аутоагресії, синдром Аспергера, дефіцит концентрації уваги та інше.
В цілому, усі прояви розладів аутистичного спектру у дитину напряму впливають на її розвиток, здатність навчатись та закріплювати когнітивні навички, соціалізацію та комунікацію з оточуючими.
Чим раніше буде надана дитині допомога — своєчасна діагностика та корекційне втручання, тим більше шансів у дитини бути адаптованою до життя у дорослому віці.
Серед підопічних Біржі Благодійності “ДоброДій” є діти з розладами аутистичного спектру, тож ми не з чуток знаємо про труднощі таких родин. Зараз на нашому сайті відкрито 4 проєкти для допомоги дітям:
- Аріна Коваленко, 6 років https://248.dp.ua/projects/1572
- Петро Осьмачко, 12 років https://248.dp.ua/projects/1570
- Мар'ян Кашуба, 12 років https://248.dp.ua/projects/1568
- Ніколь Холоденко, 5 років https://248.dp.ua/projects/1556
Всі вони потребують проходження регулярних реабілітаційних курсів та корегувальних занять зі спеціалістами. Така терапія дає надію батькам на покращення когнітивних навичок їхніх дітей.
Аутизм — не вирок, а діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації. Будьте уважні до дітей з РАС! Підтримайте їхні родини!
МАГІЯ ДОПОМОГИ: 7 ПІДОПІЧНИХ БІРЖІ БЛАГОДІЙНОСТІ «ДОБРОДІЙ» СТАЛИ НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ТА ДИТИНСТВА БЕЗ БОЛЮ!
20 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ
У вас є проект?
НАПИШІТЬ НАМ